Й село зі своїми охайними хатинками, козацькою церквою, вітряками занурюється в осінні барви. Пастельно-тепле повітря огортає природу й село даючи надію на чудове майбуття...
Різьблення ложок завершено.
Миру та добра Вам!
Деревяні ложки. Різьблені декоративні елементи. / Spoons wood carving. Carved decorative elements.
Й село зі своїми охайними хатинками, козацькою церквою, вітряками занурюється в осінні барви. Пастельно-тепле повітря огортає природу й село даючи надію на чудове майбуття...
Різьблення ложок завершено.
Миру та добра Вам!
Різьблені ложки з дерева це старовинні традиції які відроджуються. Дерев'яні ложки кожна мають свій неповторний малюнок й радують око натуральною текстурою.
Різьблення ложок завершено.
Миру та добра Вам!
Різьблення ложок завершено.
Миру Вам та хай Хрест оберігає.
Ложки вирізані з липи легенькі й в той же час доволі міцні, оброблені лляною олією добре зберігаються та будуть довго слугувати.
Різьблення ложок завершено.
Різьблені ложки з побажаннями, липа, тонування. 2024.
Миру Вам та чудових побажань!
Осінь навіює чудовий настрій, який надає новий подих до творчості. Тепла осіння погода й спостерігання природи на пеньку під деревом в лісі підказує ідеї, які негайно хочеться реалізувати.
Цього разу вирізав серію ложок на тему творчості осінніх фантазій. Тонувавши в жовтий колір візуально й по духу споріднивши з осінню...
Різьблення ложок завершено.
Різьблені ложки "Осінні фантазії", липа, тонування. 2024.
Мирної Вам Осені й креативності.
В цьому дописі хочу показати мій процес виготовлення ложки. Не претендую на нав'язування своєї думки, я самоук тому якось ось так роблю свої вироби.
Для виготовлення ложок було використано свіжоспиляну деревину липи. Першим етапом розколюю спил на сегменти як на фото. Кількість виходить дивлячись на величину ложок і товщину стовбура.
По-друге сокирою надаю грубої форми заготовкам. Часто коли немає чіткої ідеї майбутніх ложок залишаю запас деревини для втілення задуму.
Потім ложкорізом вибираю грубу виїмку майбутнього черпала. Така обробка дає можливість не розтріскуватися заготовці при висиханні. Це діє не тільки для м'яких порід дерева - липа, верба, але й твердих - дуб, клен, фруктові.
Для зручності зберігання ножем-різаком зменшую масу деревини, придаючи майбутньому виробу грубої форми. Після цього можна сушити й зберігати деревину, не на сонці, до потреби в використанні.
Першим етапом підрізати нахил черпала для зручності використання ложки. Також зрізаю начисто майбутню ручку для зручності нанесення малюнка.
Вже є ідея створення нових ложок, підсохли заготовки й до роботи. До речі можна не чекати поки висохне деревина, а різати по-мокрому, але зачищати наждачним папером після підсихання. На підчищену лицьову сторону наношу малюнок олівцем.
Ідея знайшла себе в дереві. Ложки готові, для їх виготовлення використовую ложкоріз, ніж-різачок, різці для виготовлення геометричних візерунків й декоративного оздоблення. Потім все ретельно оброблюю наждачним папером зернистістю 100, 200, 300 +-.
Іноді для підкреслення декоративного оздоблення тоную руків'я ложок. Після висихання злегка оброблюю мінімальним наждачним папером й вони готові для покриття лляною олією. Коли висохнуть готові радувати й приносити користь.
Мирної Вам години й цікавих експериментів.
Довгі ложки, різьблення по дереву, липа, черешня, берест, клен. 2024.
В лісі під деревом вийшли ложки без якогось стилю, так як різав ніж й сама деревина підказувала своєю структурою. Абстрактне різьблення підкреслює текстуру використаної деревини й спокійні форми ложок.